Zájezd do Švýcarska

Řím. katol. farnost Nový Jičín pořádá zájezd do Švýcarska termín: pátek 13.8. – sobota 21. 8. 2021

Program (každý den se počítá se mší sv. případně společné modlitby):

  1. den – odjezd v 16.00 hod. od farní budovy v N. Jičíně, noční přejezd (vzít si jídlo na cestu. První společné jídlo bude večeře druhého dne).
  2. den – ráno příjezd do německé Kostnice, prohlídka města. Přejezd do Švýcarska, pěšky ze Schaffhausenu (pevnost Munot, vyhlídka) k nejmohutnějším vodopádům v Evropě u Neuhausenu am Rhein – Rýnským vodopádům. Přejezd na ubytování, večeře
  3. den – po snídani program v okolí ubytování – lanovkou Gastlosen express do výšky cca. 1 600 m n. m., okružní tůra přes Soldatenhaus s výhledy kolem masivu Gastlosen (jedna z deseti nejhezčích okružních tras v Alpách), po návratu na ubytování večeře
  4. den – po snídani přejezd do průsmyku Jaunpass, výšlap na vyhlídkový vrchol Bädehorn (cca. 2000 m n. m.), sestup do Jaunu, volné odpoledne
  5. den – po snídani pěšky z ubytování do průsmyku Euschelspass, sestup k jezeru Schwarzsee (možnost koupání-vzít si plavky). Naším autobusem do čokoládovny Cailler (muzeum a degustace), středověké Gruyeres, krátce sýrárna. Po návratu na ubytování večeře
  6. den – po snídani naším autobusem do Grindelwaldu, lanovkou na Männlichen a odtud pěšky hřebenovou trasou na Kleine Scheidegg. Pěšky sestup do Grindelwaldu (možný návrat i zubačkou). Po návratu na ubytování večeře.
  7. den – po snídani přejezd naším busem k Ženevskému jezeru – prohlídka asi nejznámějšího švýcarského hradu Chillon, možnost koupání v jezeře pod hradem – plavky, pěšky podél jezera do lázeňského Montreux. Odpoledne Lausanne – olympijský park a katedrála nad městem. Po návratu na ubytování večeře.
  8. den – po snídani sbalení všech našich věcí a přejezd do historického Murtenu (procházka po hradbách a centrem města). Odpoledne Basilej – město na Rýnu s katedrálou, Tingueliho fontánou a malebným radničním náměstím. Navečer odjezd.
  9. den – návrat v ranních hodinách

Cena: 7 800,- Kč/osobu. Je potřeba do 3.7. s přihlášením složit zálohu 5 000,- Kč /osobu nebo celou částku, uvedením čísla telefonu příp. e-mailu. Přihlásit je možné přes o. Aloise nebo ve farní kanceláři od 31.5.2021. Během července bude pro zájemce informační setkání na faře v N. Jičíně.

Do Švýcarska dle současné situace není potřeba test na covid ani karanténa – vstup při skupině autobusu je zcela volný (doporučujeme před odjezdem test pro případ kontroly např. během cesty). Zpátky z naší strany dle současných pravidel je potřeba při příjezdu do ČR, pokud není očkovaný, si nechat vykonat test – PCR nebo antigenní, který má být v určitém množství o prázdninách zdarma, ale vše se může měnit dle aktuální situace.

V ceně je zahrnuto: 6x ubytování ve 2 až 6 lůžkových pokojích, sociální zařízení na patře, 6x snídaně formou švédských stolů, večeře – polévka + hlavní jídlo, informační materiály, služby průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku dle zákona 159/1999 Sb.

Ubytování v Jaunu v mládežnické horské ubytovně ve výšce kolem 1 100 m n. m. v hezkém horském prostředí – vždy celá budova jen pro naši skupinu. Povlečení vlastní – myslí se prostěradlo a povlečení deky – polštář je povlečen. Je možné si vzít i vlastní spacák. Závěrečný úklid v ceně.  

V ceně není zahrnuto: vstupné – čokoládovna a sýrárna, jízdné – lanovky, zdravotní turistické připojištění do ciziny.

Zprostředkovatel zájezdu: Ck-ok.cz, s.r.o., Nad Potůčkem 329, 463 12 Šimonovice, IČO 03138020, společnost zapsaná v obch. rejstříku vedeném Krajským soudem v Ústí n./L., oddíl C, vložka 34383

Comments are closed.