Nedělní ohlášky 26.5.2019

Ve čtvrtek bude doporučený zasvěcený svátek slavnost Nanebevstoupení Páně. Mše sv. ráno v 6:45 a večer v 18 hod. budou obě ve farním kostele.

V sobotu 1.6. má náš děkanát pouť do frýdecké baziliky za obnovu rodin a nová duchovní povolání. Chceme vypravit autobus na tuto pouť, na který se můžete závazně přihlásit v sakristii u pánů kostelníků a to nejlépe dnes nebo nejpozději do zítřka. Cena autobusu je 100,- Kč pro dospělé a 50,- Kč pro děti do 15 let. Odjezd bude v 15:30 od fulnecké zastávky pod farním kostelem. Pokud nenaplníme autobus za pomocí okolních farností do zítřka, pak by byl autobus zrušen. Na plakátku je uvedená i možnost pěší poutě z Příbora.

V sobotu 8.6. chceme poděkovat s dětmi a jejich rodinami za dar prvního sv. přijímání putováním na poutní místo Maria Stein u Klokočůvek. Zveme na tuto pouť všechny, kdo se chtějí připojit mladší a starší, hlavně rodiny s dětmi. Několikakilometrová cesta od vlaku na poutní místo bude zaplněná hrami a soutěžemi na téma jedné z pohádek Oskara Wilda. Cesta tak uteče rychleji. Tato cesta je i vhodná pro sportovní kočárky. Odjezd vlakem bude v sobotu z nádraží Nový Jičín – město v 8:38 směr Suchdol, kde se přestoupí na vlak směr Heřmánky, kde bychom měli být v 9:44 hod. Kdo by nejel vlakem, a volil by cestu jinak, tak je možné se na tomto nádraží společně setkat a pokračovat pěšky s námi. S sebou si vezměte sportovní oblečení, jídlo, pití na celý den – bude možno si něco zakoupit v restauraci na poutním místě, kde dorazíme po poledni. Návrat bude v 16:20 vlakem zpět do N. Jičína. Sraz na vlakovém nádraží bude v 8:25 z důvodu možností zakoupení společné hromadné jízdenky, která vyjde levněji.

Sbírka na opravy ve farnosti z minulé neděle vynesla obnos 21.118,- Kč.

Dnešní sbírka je určená na pomoc křesťanům v zemích Blízkého východu. Všem díky za dary na tyto úmysly.

Comments are closed.